Pasaulinės sveikatos sistemos vadovai 2025 m. Prioritetą teikia efektyvumui, produktyvumui ir pacientų įsitraukimui, nes jie naršo finansinius suvaržymus, darbo jėgos trūkumą ir didėjančius vartotojų lūkesčius.
Daugiau nei 120 „C-Suite“ vadovų „Deloitte“ apklausa nustatė, kad daugiau nei 70% veiklos efektyvumo ir produktyvumo padidėja kaip esminės dėmesio sritys.
Daugiau nei 90% respondentų teigė, kad tikisi, jog šiais metais bus naudojamas skaitmeninės technologijos, o pusė prognozės didelę įtaką.
Tačiau tarp JAV ir kitų šalių buvo pastebima atskirtis-52% ne JAV vadovų tikėjosi, kad skaitmeninė transformacija vaidins svarbų vaidmenį formuojant jų strategijas, palyginti su vos 30% JAV respondentų.
Maždaug 70% vadovų teigė, kad investicijos į technologijų platformas bus labai svarbios siekiant pagerinti efektyvumą, o 60% pabrėžia, kad svarbu atnaujinti pagrindines sistemas, tokias kaip elektroniniai medicinos įrašai (EMR) ir įmonės išteklių planavimo (ERP) programinė įranga.
Daugiau nei 40% apklaustų vadovų pranešė apie vidutinio sunkumo ar reikšmingą investicijų į generatyvinę AI (GEN AI) grąžą, nors 37% pažymėjo, kad dar buvo per anksti nustatyti visą jo poveikį.
Ataskaitoje pažymėtos, kad administracinės užduotys išlieka pagrindine sritimi, kur generatyvinė AI (genai) galėtų padidinti efektyvumą, padedant sumažinti kliūčių planavimo planavimo ar medicinos įrašų atnaujinimus.
Be to, šios užduotys gali supaprastinti autonominių AI agentų arba „agento AI“ naudojimą, leisdamas administraciniams darbuotojams sutelkti dėmesį į didesnės vertės veiklą, tuo pačiu sumažinant išlaidas.
Nerimas dėl kibernetinio saugumo, darbo jėgos išlaikymo
Kibernetinis saugumas išlieka aktualus iššūkis, nes tęsiasi skaitmeninių priemonių priėmimas ir integracija. Daugiau nei trys ketvirtadaliai (78%) apklausos respondentų, nurodydami, kad kibernetinis saugumas gerina, kaip pagrindinį metų prioritetą.
Darbo jėgos trūkumas buvo dar vienas reikšmingas klausimas, ypač mažas ir vidutines pajamas gaunančiose šalyse. Daugiau nei 80% apklausos respondentų pripažino įdarbinimo sunkumus, o talentų trūkumas būtų pagrindinės kliūtys 2025 m.
Tai yra dar viena sritis, į kurią galėtų įsitraukti AI: „Deloitte“ JAV sveikatos sprendimų centras įvertino, kad AI varoma automatizavimas galėtų atlaisvinti nuo 13% iki 21% slaugytojų laiko, per metus išversti į papildomas 240–400 valandų per metus.
Pacientų lūkesčiai skaitmeninėje eroje
Maždaug trys ketvirtadaliai (72%) sveikatos sistemos vadovų, apklaustų, išvardijo geresnį vartotojų patirtį ir įsitraukimą kaip svarbiausią 2025 m. Prioritetą.
Skaitmeninės platformos, pacientų portalai ir virtualios priežiūros galimybės keičia žmonių sąveikos su sveikatos priežiūros paslaugų teikėjais būdą. Beveik 90% vadovų tikisi, kad šiemet paveiks savo strategijas.
Tuo tarpu virtuali sveikata vis labiau vertinama kaip sprendimas, kaip sumažinti laukimo laiką ir išplėsti prieigą prie priežiūros, ypač kaimo ir nepakankamai aptarnaujamose vietose, tačiau virtuali sveikatos plėtra taip pat kelia finansinių iššūkių.
Ataskaitoje pažymėta, kad kai kuriuose regionuose, tokiuose kaip Indija ir Indonezija, kur artimiausia medicinos įstaiga gali būti kelios valandos, nuotolinės sveikatos paslaugos užpildo kritinius sveikatos priežiūros paslaugų teikimo spragas.
Ataskaitoje teigiama, kad sveikatos sistemos turėtų atlikti kainų nustatymo analizę, kad įvertintų virtualios priežiūros modelių finansinius padarinius ir optimizuotų pacientų įsitraukimo strategijas.
„Sveikatos priežiūra yra posūkio taške“, – padarė išvadą, kad ataskaita. „Organizacijos, apimančios duomenų pagrįstus sprendimų priėmimo, automatizavimo ir darbo jėgos įsitraukimo strategijas, bus geriausia klestėti vis sudėtingesnėje ir skaitmeninėje sveikatos priežiūros aplinkoje.”
Nathanas Eddy yra sveikatos priežiūros ir technologijų laisvai samdomi darbuotojai, įsikūrę Berlyne.
Siųskite el. Laišką rašytojui: nathaneddy@gmail.com