Prižiūrėk Sveikatą.LT

Sveikata, paslaugos, naujienos

Sveikatos priežiūra

Pirmasis fotorealistinis AI avataras žmonėms, sergantiems Alzheimerio liga ir demencija, kurį pristatė „Lenovo“ ir „Demencijos naujovės“


Alzheimerio žvalgybos projektas parodo, kaip išmanesnis dirbtinis intelektas gali suteikti žmonėms galių ir suteikti įvairioms bendruomenėms balsą apie būsimas naujoves.

Sietlas – (BUSINESS WIRE) –#LenovoTechWorld– Šiandien „Lenovo Tech World“ „Lenovo™“, bendradarbiaudama su „Innovations in Dementia“, pristatė „Alzheimer’s Intelligence“ – fotorealistinį 3D pseudoportretą su pritaikytu dirbtiniu intelektu, pagrįstą žmonių, sergančių demencija ir Alzheimerio liga, patirtimi. Šis koncepcijos įrodymo projektas suteikia žmonėms ir šeimoms, naršantiems demencijos diagnozę, 24 valandas per parą prie pokalbio avataro, kuriame pateikiami kuruojami patarimai, teikiantys pirmenybę tikslumui, privatumui ir užuojautai.

„Pasaulyje yra apie 55 milijonai žmonių, sergančių demencija, ir tikimasi, kad iki 2050 m. šis skaičius pasieks 139 milijonus“, – sakė klinikinės epidemiologijos ir skaitmeninės sveikatos profesorius daktaras Davidas Llewellynas. „Lenovo iniciatyvos „Alzheimerio intelektas“ AI pažanga parodo, kaip technologijos gali pagerinti žmonių sąveiką, pasiūlydamos vertingą priemonę padėti demencija sergantiems asmenims tiek dabar, tiek ateityje.

Šioje pirmojoje tokio tipo programoje „Lenovo“ pradėjo dirbtinio intelekto naudojimą, kurį įgalino platus technologijų sprendimų portfelis – nuo ​​individualių iki įmonių. Kombinuota technologija sujungia tiesioginę patirtį ir šimtų tikrų žmonių, sergančių demencija ir Alzheimerio liga, patarimus į jautrų, fotorealų 3D pseudoportretą, galintį užmegzti nenurodytą, natūralų pokalbį. Su šiuo koncepcijos įrodymu asmuo, kuriam diagnozuota demencija, yra vos vienu spustelėjimu nuo realiojo laiko pokalbio šaltinio ir pagalbos.

„Dėl naujausių ir nuolat augančių dirbtinio intelekto pažangos turime tikslingai ir atsakingai panaudoti šią technologiją bendruomenėms, kurioms naujoviškos technologijos gali nepastebėti“, – sakė Dougas Fisheris, „Lenovo“ vyriausiasis saugumo ir AI pareigūnas. „Tai yra dalis mūsų įsipareigojimo teikti pažangesnį dirbtinį intelektą visiems – kuriant ir diegiant technologijas, kurios gali suteikti visiems bet kokio masto.

Avataras buvo sukurtas iš 10 žmonių, sergančių demencija ir Alzheimerio liga, vaizdų. Iš pradinės kiekvieno vaizdo pozos generatyvus AI ekstrapoliavo veidus keliems tūkstančiams kitų išraiškų ir kampų, įkvėptų objekto. Tada jie buvo sujungti į vieną duomenų rinkinį, kuris susilieja su nufilmuoto atlikėjo veidu ir sukuria „Liv“, AI avataro, įvaizdį.

Didelis kalbos modelio (LLM) duomenų rinkinys apie patarimus, kuriuos gali perduoti Liv, buvo sukurtas naudojant duomenis, gautus tiesiogiai iš žmonių, sergančių demencija, patirties, įskaitant įrašus iš Demencijos demencijos dienoraščių projekto naujovės ir išsamius panelinius interviu. Kiekvieną kartą, kai vartotojas užduoda klausimą (per kalbą į tekstą), LLM pateikia duomenų rinkinio užklausą, kad pateiktų tekstinius atsakymus į vartotojo klausimą, išreikštą Liv sukurtos „personos“ kalba ir remiantis žiniomis. Livui pastatyta bazė. Tada atsakymai įgarsinami naudojant projektui sukurtą vokalinį sintezatorių. „Sentimentų analizė“ naudojama analizuoti pagrindinį atsakymo jausmą, kuris atsispindi AI veido išraiškoje, kai jis kalba. Galiausiai, realaus laiko 4k vizualinis AI naudojamas, kad vokalinio sintezatoriaus sugeneruota kalba atrodytų ištarta realiuoju laiku.

Alzheimerio intelektas leis žmonėms, kuriems neseniai buvo diagnozuota demencija, užduoti klausimus, į kuriuos gali atsakyti tik su šia liga gyvenęs žmogus, įskaitant kasdienių iššūkių supratimą, ligos aptarimą su šeima ir naujų pomėgių tyrinėjimą. Svarbiausia, kad visa patirtis buvo prieinama, reikalaujant minimalių technologijų žinių ir teikiant pirmenybę natūraliai, pažįstamai sąveikai.

Avatarą šiuo metu bando demencija sergantys žmonės kontroliuojamoje aplinkoje, siekiant, kad ateityje jis būtų viešesnis. Projekto kūrimas ir pradinės sąveikos buvo užfiksuoti toliau pateiktuose filmuose.

Alzheimerio žvalgybos projektas siūlo naują būdą lengvai pasiekti vertingą įžvalgą, gautą iš duomenų, pagrįstų realiais demencija ir Alzheimerio liga sergančiais žmonėmis. Nors informacija yra plati, kūrėjų komanda labai rūpinosi, kad AI pritaikytų aiškius apsauginius turėklus ir užtikrintų, kad avataras nesiūlytų medicininių patarimų. Tai apėmė glaudų bendradarbiavimą su Dr. Llewellyn ir Innovations in Dementia, kurie patarė ir konsultavo avataro kūrimo ir testavimo klausimais.

AI buvo apmokytas ir išbandytas šiam konkrečiam naudojimo atvejui, o projektas buvo sukurtas ir įgyvendintas naudojant „Lenovo“ įrenginius, paslaugas, programinę įrangą, serverius ir debesies sprendimus. Tai pirmas kartas, kai „Lenovo“ dirbtiniam intelektui paruošti sprendimai susivienija, kad sukurtų tokio tipo avatarą. Įrenginiai ir sprendimai apima:

  • „Lenovo“ technologijų partnerė Kaleida, kuri vadovavo avataro ir pagrindinio AI kūrimui, pasitelkė profesionalias „Lenovo“ dirbtinio intelekto paslaugas, kad palaikytų procesus ir saugumą.
  • ThinkStation P7server, ThinkPad T14s Gen 6 ir ThinkPad X1 Carbon Gen 12 AIPC nešiojamieji kompiuteriai, taip pat Lenovo Legion ir ThinkVision monitoriai ir priedai.

„Kai žmonėms pirmą kartą diagnozuojama demencija, jie gali jaustis pasimetę, jiems kyla tiek daug klausimų apie tai, kas vyksta. Šis dirbtinis intelektas nepakeičia žmonių kontaktų, bet tai, ką jis daro, yra išmanantis ir užjaučiantis pasitikėjimo šaltinis ir patarimai, tiesiogiai pagrįsti kitų demencija sergančių žmonių patirtimi ir išmintimi. sakė Steve’as Miltonas, Inovacijų sergant demencija direktorius. „Smagu matyti, kad technologijų lyderiai, tokie kaip Lenovo, teikia pirmenybę tokiam naujoviškam AI naudojimui tokiu būdu, kuris ne tik atpažįsta demencija sergančių žmonių patirtį ir patirtį, bet ir panaudoja ją tokiu unikaliu būdu, kad padėtų kitiems, kai jiems to labiausiai reikia.

Naujovės sergant demencija teigia, kad maždaug 20 % pas juos besikreipiančių žmonių yra jaunesni nei 65 metų ir gali gyventi daug metų su šia liga. NVO skatina pozityvų, bet realistinį požiūrį į demenciją: nors ji keičia gyvenimą, ji nebūtinai turi būti gyvenimo pabaiga.

„Pripažįstame, kaip svarbu kiekvienam išgirsti naujoves“, – komentavo Dougas Fisheris iš „Lenovo“. „Dėl didžiulės DI pažangos ir išmanesnių technologijų dabar pats laikas ištirti ir išbandyti naujus kūrybingus būdus, kaip apgalvotai ir atsakingai naudoti tokias technologijas kaip AI siekiant didesnio gėrio. Galų gale, tai yra ateities, kurioje technologijos yra skirtos visiems ir iš jų, iš naujo įsivaizduojimas, suteikiant kiekvienam balsą apie tai, ko jie nori iš labiausiai transformuojančių mūsų kartos technologijų.

Gailas Gregory ir Ahmadas Krayemas, tikslinės grupės dalyviai komentuoja…

  • „Labai svarbu, kad kuriant avatarą dalyvautų tikri žmonės. Nes demencija sergantys žmonės yra ekspertai. Mes su tuo gyvename. Negalite tiesiog paimti dalykų iš vadovėlio, nes tai nėra tikra. Tai turi būti tikra. Ir kuo jis tikroviškesnis, tuo labiau panašus. Manau, kad tai bus labai naudinga priemonė, ypač žmonėms, gyvenantiems vieniems, nes jie neturi ko paklausti“, – Gail Gregory.
  • „Noriu padėti kitiems žmonėms, kuriems neseniai buvo diagnozuota demencija, ir nuraminti, kad to bijoti neverta. Gydytojas gali pasakyti, kokius vaistus vartoti. Tačiau tik žmonės, sergantys demencija, gali pasakyti, ką tiksliai išgyvena“, – sakė Ahmadas Krayemas.

Žiūrėkite Alzheimerio žvalgybos vaizdo įrašą čia

Tarp šio filmo dalyvių yra:

Gail Gregory: 55 metų amžiaus diagnozuota Alzheimerio liga, Gail taip pat griauna įprastus stereotipus apie žmogų, sergantį demencija. Ji gali su humoru gvildenti rimtas temas, yra atvira savo nuomonėmis ir kovomis.

Ahmadas Krayemas: Ahmadui buvo diagnozuota anksti 60 metų amžiaus, kai jo žmona, kuri buvo vaistininkė, reikalavo, kad jis vyktų pasitikrinti. Ahmadas pastebėjo, kad sustabdyti darbą yra didelis iššūkis ir jis išgyveno neigimo ir priėmimo kelionę. Jis aistringai kalba apie pagalbą kitiems, kurie tai išgyveno.

Alzheimerio žvalgyba yra koncepcijos įrodymo įrankis ir nėra viešai prieinamas, bet visi, norintys gauti informaciją apie žmones, sergančius Alzheimerio liga arba demencija, gali susisiekti su Innovations in Demenia (JK) arba Alzheimerio asociacija (JAV).

Sąveikos su avataru pavyzdžiai:

K: Vis pamirštu išgerti tabletes. Kaip galiu prisiminti?

A: Gana dažnai pamirštama, pavyzdžiui, vaistų vartojimas. Galbūt padėtų nustatyti rutiną, pavyzdžiui, išgerti tabletes valgio metu arba kiekvieną dieną tuo pačiu metu. Taip pat galite pabandyti telefone nustatyti žadintuvą ar priminimą. Taip pat yra tablečių organizatorių, kurie gali būti naudingi. Ar jums tiktų vienas iš šių variantų, kaip manote?

K: Kaip apie savo diagnozę kalbėti su draugais ir šeima?

A: Kalbėti apie savo diagnozę su draugais ir šeima gali būti nelengva užduotis, tačiau tai taip pat gali padėti palaikyti ir suprasti. Pradėkite pasidalydami, kaip jaučiatės šiandien, ir galbūt šiek tiek apie tai, ką sužinojote apie savo būklę. Skatinkite juos užduoti bet kokius klausimus, nes tai gali padėti suprasti, ką išgyvenate. Taip pat verta būti sąžiningam dėl bet kokių jūsų baimių ar rūpesčių. Ar manote, kad tai gali būti naudinga?

Apie Lenovo

„Lenovo“ yra 57 mlrd. JAV dolerių pajamų pasaulinė technologijų jėgainė, užimanti 248 vietą „Fortune Global 500“ reitinge ir kasdien aptarnaujanti milijonus klientų 180 rinkų. Sutelkdama dėmesį į drąsią viziją teikti pažangesnes technologijas visiems, „Lenovo“ rėmėsi savo sėkme, kaip didžiausia pasaulyje kompiuterių įmonė, turinti visą DI palaikančių, dirbtiniam intelektui paruoštų ir DI optimizuotų įrenginių (kompiuterių, darbo stočių, išmaniųjų telefonų) portfelį. , planšetiniai kompiuteriai), infrastruktūra (serveris, saugykla, krašto, didelio našumo skaičiavimas ir programinės įrangos apibrėžta infrastruktūra), programinė įranga, sprendimai ir paslaugos. Nuolatinės „Lenovo“ investicijos į pasaulį keičiančias naujoves kuria teisingesnę, patikimesnę ir išmanesnę ateitį visiems ir visur. „Lenovo“ yra įtraukta į Honkongo vertybinių popierių biržą pagal „Lenovo Group Limited“ (HKSE: 992) (ADR: LNVGY). Norėdami sužinoti daugiau, apsilankykite https://www.lenovo.com ir skaitykite paskutines naujienas per mūsų StoryHub.

LENOVO, THINKSTATION, THINKPAD ir THINKVISION yra „Lenovo“ prekių ženklai. Visi kiti prekių ženklai yra atitinkamų savininkų nuosavybė. ©2024, „Lenovo Group Limited“. ©2024 Motorola Mobility LLC. Visos teisės saugomos.

Kontaktai

Stuartas Gillas, sgill@lenovo.com





Source link

Draugai: - Marketingo paslaugos - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Karščiausios naujienos - Ultragarsinis tyrimas - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita - Nuotekų valymo įrenginiai -  Padelio treniruotės - Pranešimai spaudai -