Prižiūrėk Sveikatą.LT

Sveikata, paslaugos, naujienos

Sveikatos priežiūra

NASA ir ISS nacionalinė laboratorija pristato 4 milijonų dolerių finansavimo galimybę kosmoso sveikatos naujovėms


Tarptautinės kosminės stoties (TKS) nacionalinė laboratorija, bendradarbiaudama su NASA Biologijos ir fizinių mokslų (BPS) skyriumi, pristatė novatorišką finansavimo galimybę, kuria siekiama pakeisti kosmoso tyrimus, kad būtų galima išspręsti kai kuriuos svarbiausius Žemės sveikatos iššūkius.

Ši iniciatyva, žinoma kaip Nacionalinės laboratorijos tyrimų skelbimas (NLRA)skirs iki 4 mln. USD dviem ar trims novatoriškiems projektams remti, kuriuose naudojama unikali kosmoso aplinka kuriant proveržio gydymo būdus tokioms ligoms kaip vėžys, širdies ir kraujagyslių ligos bei neurodegeneraciniai sutrikimai.

ISS mikrogravitacijos sąlygos suteikia aiškų pranašumą pagreitinant ligų modeliavimą ir vaistų kūrimą, o tai gali paskatinti novatorišką terapiją.

NLRA 2024-9: uždegančios naujovės: mokslas kosmose, skirtas išgydyti ligas Žemėje

The NLRA 2024-9 yra atviras pasiūlymams nuo 2024 m. rugpjūčio 15 d. iki 2025 m. kovo 3 d. Ji konkrečiai skirta skrydžių projektams, kurie sprendžia iššūkius užkirsti kelią, diagnozuoti ir gydyti kai kurios iš sudėtingiausių mūsų laikų ligų.

Kas gali dalyvauti?

The NLRA 2024-9 finansavimo galimybė yra atvira daugeliui dalyvių, įskaitant JAV įsikūrusias akademines institucijas, komercines bendroves, vyriausybines agentūras ir ne pelno organizacijas. Tačiau ne JAV subjektų ar asmenų pasiūlymai yra netinka svarstymuin.

Tinkamumą gauti NLRA 2024-9 finansavimo galimybę apibrėžia keli pagrindiniai reikalavimai:

  1. JAV subjekto reikalavimas: pasiūlymus gali teikti tik Jungtinėse Valstijose įsisteigę subjektai. Tai apima JAV įsikūrusias akademines institucijas, komercines įmones, vyriausybines agentūras ir ne pelno organizacijas. Ne JAV subjektų ar asmenų pasiūlymai nebus svarstomi.
  2. Daugiadisciplininis bendradarbiavimas: Nors individualūs subjektai gali kreiptis, programa labai skatina bendradarbiauti. Pirmenybė teikiama daugiadalykėms komandoms, kurios sutelkia įvairių sričių, tokių kaip gyvosios gamtos mokslai, biotechnologijos ir inžinerija, patirtį.
  3. Suderinimas su ISS tyrimų galimybėmis: Pasiūlymai turi atitikti unikalius ISS mokslinių tyrimų pajėgumus, ypač mikrogravitacijos ir kitos kosminės aplinkos panaudojimą siekiant tobulinti su sveikata susijusias technologijas.
  4. Projekto parengtis ir įgyvendinamumas: Pareiškėjai turi įrodyti, kad jų siūlomi projektai yra techniškai įmanomi ir gali būti vykdomi laikantis ISS veiklos apribojimų. Pirmenybė teikiama projektams, kurie yra pažengusioje kūrimo stadijoje ir yra paruošti skrydžiui.
  5. JAV eksporto kontrolės įstatymų laikymasis: visi dalyvaujantys subjektai turi laikytis JAV eksporto kontrolės įstatymų, reglamentuojančių technologijų ir informacijos perdavimą užsienio piliečiams ir subjektams.
  6. Pasiūlymų pateikimo procesas: Pareiškėjai turi laikytis struktūrizuoto trijų etapų pateikimo proceso: (1) pateikti koncepcijos santrauką, (2) parengti technologijų planą ir (3) pateikti visą pasiūlymą vertinti.

Šie reikalavimai užtikrina, kad atrinkti projektai ne tik išnaudotų unikalią TKS aplinką, bet ir atitiktų platesnius nacionalinius mokslinių tyrimų ir plėtros tikslus.

Pareiškėjai skatinami formuotis daugiadisciplininės komandos sustiprinti savo pasiūlymus. Šiose komandose gali būti įvairių sričių, tokių kaip gyvosios gamtos mokslai, biotechnologijos ir inžinerija, ekspertai, kurie gali dirbti kartu kurdami naujoviškas sveikatos technologijas, kurios išnaudotų unikalią TKS mikrogravitacijos aplinką.

Atrankos procesas

Atrankos procese pirmenybė bus teikiama pasiūlymams, turintiems didelių mokslinių nuopelnų, technologinių naujovių ir komercinio gyvybingumo potencialą. Svarbu tai, kad NLRA 2024-9 taip pat pabrėžia įtrauktį, siekiant paremti įvairias mokslinių tyrimų grupes ir projektus, kurie atitinka nacionalinius MTEP prioritetus.

Pasiūlymams bus taikomas griežtas trijų etapų pateikimo procesas, pradedant koncepcijos santrauka, po kurios pateikiamas technologijų planas ir galiausiai visapusiškas pasiūlymų įvertinimas. Šis struktūrizuotas požiūris užtikrina, kad tik patys perspektyviausi projektai judėtų į priekį, siekiant galutinio tikslo keičiant sveikatos rezultatus Žemėje atliekant kosmoso tyrimus.

Programa dar kartą patvirtina ISS nacionalinės laboratorijos tikslą optimizuoti jos išskirtinės kosminės infrastruktūros naudojimą, siekiant skatinti komercinį augimą ir tobulinti žinias per mokslinius tyrimus ir plėtrą.

Šia iniciatyva siekiama pašalinti reikšmingas ligų prevencijos, diagnostikos ir gydymo kliūtis skatinant valdžios, verslo ir akademinės bendruomenės bendradarbiavimą. Visų pirma, NLRA siekia tobulinti individualizuotą mediciną, didelio našumo vaistų patikrą ir ligų modeliavimą.

Šis pranešimas yra svarbus žingsnis siekiant pagerinti medicinos rezultatus Žemėje atliekant kosmoso tyrimus, pabrėžiant TKS, kaip transformuojančių sveikatos technologijų plėtros centro, potencialą.



Source link

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *