Prižiūrėk Sveikatą.LT

Sveikata, paslaugos, naujienos

Sveikatos priežiūra

Menopauzė: kaip pasiruošti šiam naujam etapui


Moterys išgyvena skirtingus etapus: vaikystę ir brendimą, reprodukcinį amžių, perimenopauzę, menopauzę ir postmenopauzę. Menopauzė – tai laikas, kai moters kiaušidės nustoja išskirti kiaušinėlius, nes jos gamina mažiau estrogenų ir progesterono. Menstruacijos išnyksta ir dažniausiai pasireiškia nuo 45 iki 55 metų amžiaus.

Kai moterys gimsta, jos turi maždaug vieną milijoną oocitų. Pagrindinė kiaušialąsčių funkcija – gaminti subrendusią kiaušialąstę, kurią ovuliacijos metu gali apvaisinti spermatozoidai.

Šis skaičius nedidėja, bet laikui bėgant natūraliai mažėja. Moterys pasiekia brendimą su nuo 300 000 iki 500 000 oocitų. Atėjus pirmosioms mėnesinėms, esame vaisingoje moters gyvenimo stadijoje, ir manoma, kad per kiekvieną mėnesinių ciklą prarandama apie 1000 oocitų. Maždaug 45–50 metų amžiaus išsenka kiaušialąstės ir prasideda menopauzė, kuri žymi moters vaisingos stadijos pabaigą.

Vis labiau išdrįstame kalbėti apie šį etapą, nes jis visada buvo traktuojamas kaip tabu. Žemiau kalbėsime apie tai, kas ją veikia labiausiai, gydymo būdus ir kokius fizinius pokyčius sukelia.

Kas labiausiai paveikia moteris menopauzės metu?

Visos moterys išgyvena menopauzę, tačiau ne visos kenčia nuo tų pačių simptomų. Tiesą sakant, 15% moterų nepatiria jokio diskomforto. Dažniausi simptomai yra: miego sutrikimai, sumažėjęs lytinis potraukis, makšties sausumas, nuotaikų kaita, karščio bangos.

Karščio bangos: tai vienas iš labiausiai paplitusių šio gyvenimo tarpsnio moterų simptomų, juo kenčia iki 80 proc. moterų. Tiksli šių simptomų priežastis nenustatyta, tačiau žinoma, kad tai susiję su hormonais. Kai yra mažas estrogeno kiekis, gali atsirasti karščio bangos.

Miego trūkumas: Menopauzės metu nukenčia ne tik estrogeno, bet ir progesterono lygis – abu šie hormonai yra kiaušidėse gaminami hormonai, kurių viena pagrindinių funkcijų yra miego kontrolė. Jei prie to pridėtume karščio bangų atsiradimą, miego kokybė gali dar labiau pasikeisti, nes juos lydi prakaitavimas, širdies plakimas ar net nerimas.

Seksualinis potraukis: už lytinį potraukį atsakingi kiaušidžių gaminami hormonai – estrogenas ir progesteronas. Atėjus menopauzei, šių hormonų kiekis gerokai sumažėja, o tai lemia seksualinio potraukio sumažėjimą. Dėl šio sumažėjimo taip pat atsiranda makšties sausumas, dar vienas dalykas, į kurį reikia atsižvelgti, kodėl seksualinis potraukis gali sumažėti.

Makšties sausumas: dar kartą kalbame apie estrogeną. Dėl jo sumažėjimo ir labai žemo lygio jis sukelia sausumą moters intymioje srityje. Esant tokiai situacijai, atsiranda makšties niežėjimas ar dirginimas, skausmas lytinių santykių metu ar net kraujavimas iš lytinių organų, kuris atsiranda esant stipriai atrofijai.

Nuotaika: Kaip minėjome, sumažėja estrogenų ir progesterono lygis, o tai gali turėti įtakos organizmo gaminamo serotonino kiekiui ir dėl to pasikeičia moters nuotaika, atsiranda depresija ar nerimas.

Apibendrinant galima pasakyti, kad estrogenas ir progesteronas vaidina lemiamą vaidmenį visuose menopauzės metu atsirandančiuose simptomuose. Jų sumažėjimas sukelia simptomus, kuriuos aptarėme aukščiau.

Simptomų gydymas

Šiandien yra keletas gydymo būdų, skirtų menopauzės požymiams ar simptomams palengvinti, pavyzdžiui, pakaitinė hormonų terapija (HRT), pagrįsta estrogenais ir dariniais. Viskas pažengė į priekį, o tam tikri gydymo būdai liko užnugaryje, kad užleistų vietą naujiems, tokie kaip lazeris, hialurono rūgštis ar net maisto papildai, apie kuriuos papasakosime žemiau.

Vitae tirpalas

OlioVita yra aukštos kokybės šaltalankių aliejaus pagrindu pagamintas maisto papildas, kuriame gausu omega-7, omega-3, 6 ir 9, vitaminų A ir E, kuris prisideda prie odos ir gleivinių drėkinimo, mitybos bei regeneracijos. Taip pat malšina makšties atrofiją, urogenitalų išsausėjimą, susilpnina odos patologijų simptomus, tokius kaip niežulys, deginimas, mažina sausumą sukeliančių vaistų ir gydymo procedūrų poveikį, gerina sausos ir (arba) senstančios odos drėkinimą ir elastingumą. OlioVita sudedamosios dalys suteikia didelę naudą šiuo moters gyvenimo etapu:

  • Omega 7: Aptinkamas odos ir gleivinių ląstelių membranose, skatina vandens balansą, maistinių medžiagų prasiskverbimą ir apsaugą nuo mikroorganizmų bei laisvųjų radikalų.
  • Omega 9: pagrindinis veiksmas atkuriant odos ląstelių membranas, todėl ji tampa lygesnė. Jis turi didelį gebėjimą prasiskverbti per odą. Jis taip pat turi antibakterinį aktyvumą.
  • Omega 6: pagrindinė įvairių kūno membranų sudedamoji dalis. Jis prisideda prie odos drėkinimo, atkuria ir stiprina jos apsauginį barjerą. Antibakterinis aktyvumas.
  • Omega 3: pagrindinė įvairių kūno membranų sudedamoji dalis. Jis prisideda prie odos drėkinimo, atkuria ir stiprina jos apsauginį barjerą.
  • Vitaminas E: apsauga nuo ląstelių senėjimo
  • Vitaminas A: epitelio formavimas ir palaikymas.

Prisijunkite iš naujo Tai derinys, pagrįstas NADH, kofermentu Q10, serinu ir vitaminu C, kuris dėl jo komponentų sinergijos padeda pagerinti fizinę ir pažintinę veiklą. Jis nesukelia jokio pripratimo ar priklausomybės ir neturi stimuliuojančio poveikio. Tai taip pat didina gebėjimą valdyti stresą, reguliuoja miego ir pabudimo ciklą, mažina nuovargį, gerina nuotaiką ir gerina nuovargio suvokimą.

Kofermentas Q10, NADH, vitaminas C ir serinas atlieka fiziologiškai pagrindinius vaidmenis tiek medžiagų apykaitos, tiek pažinimo lygmenyse organizme, nes jie, be kita ko, dalyvauja organizmo energijos sistemoje. Pavyzdžiui, vitaminas C veikia kaip antioksidantas, o serinas vaidina esminį vaidmenį diferencijuojant ir brendant neuronus bei formuojant mielino apvalkalą, kuris juos apsaugo ir pagreitina impulsų perdavimą, būtiną pažinimo veiklai.





Source link