Prižiūrėk Sveikatą.LT

Sveikata, paslaugos, naujienos

Sveikatos priežiūra

Saulės poveikio odai poveikis


Mūsų oda naudoja saulės šviesą vitamino D gamybai, kuris yra būtinas mūsų organizmui normaliam kaulų formavimuisi, nors kartais ultravioletiniai spinduliai gali pakenkti sveikatai. Paviršutiniškiausias odos sluoksnis vadinamas epidermiu, jame yra ląstelių, kuriose yra pigmento melanino, kuris apsaugo odą nuo ultravioletinių spindulių, nes jie gali pakenkti odai ir sumažinti elastingumą bei sukelti priešlaikinį senėjimą. Šiame straipsnyje kalbėsime apie saulės poveikio odai trumpalaikį, vidutinį ir ilgalaikį poveikį.

Odos sluoksniai

Oda yra didžiausias kūno organas ir atlieka daug svarbių funkcijų, tokių kaip:

  • Apsaugokite kūną nuo traumų
  • Reguliuoti kūno temperatūrą
  • Palaikykite hidroelektrolitų balansą
  • Skausmingų ir malonių dirgiklių pojūtis
  • Vitamino D sintezė

Jis sudarytas iš 3 sluoksniai : epidermis, derma ir hipoderma.

Epidermis: yra atokiausias odos sluoksnis ir apsaugo vidaus organus, raumenis, nervus ir kraujagysles nuo bet kokių galimų traumų. Yra kūno vietų, kur reikia didesnės apsaugos, pavyzdžiui, delnai ir padai, todėl odos sluoksnis yra daug storesnis.

Derma: tai plonas pluoštinio ir elastingo audinio sluoksnis, daugiausia sudarytas iš kolageno, kuris suteikia odai lankstumo ir nuoseklumo. Šiame sluoksnyje yra nervų galūnės, prakaito liaukos ir riebalinės liaukos, plaukų folikulai ir kraujagyslės.

Hipodermis: padeda izoliuoti kūną nuo karščio ir šalčio bei padeda kaupti energiją. Riebalai kaupiami gyvose ląstelėse, vadinamose riebalų ląstelėmis, kurias sujungia pluoštinis audinys.

Kas yra ultravioletinė šviesa

Tai šviesa, kurios žmogaus akis nemato, tai saulės šviesos komponentas, turintis didžiausią poveikį odai. Šio tipo UV spinduliai gali būti suskirstyti į 3 tipus, priklausomai nuo bangos ilgio: ultravioletiniai A (UVA), ultravioletiniai B (UVB) ir ultravioletiniai C (UVC).

UVA: jie lengvai prasiskverbia per atmosferą, dažniausiai pasiekia žemės paviršių

UVB: turi didesnių sunkumų pereinant per atmosferą. Būtent jie gali padaryti didžiausią žalą odai.

UVC: jie negali prasiskverbti per atmosferą, juos sugeria ozono sluoksnis

Beveik visa UV spinduliuotė, pasiekianti Žemę, yra UVA, nors dalis ir UVB. Abi spinduliuotės gali turėti įtakos sveikatai, tačiau pirmoji (UVA) prasiskverbia giliau į odą ir yra pastovesnė ištisus metus. PSO rekomenduoja 5–15 minučių būti saulėje 2 ar 3 kartus per savaitę.

Sumažėjus ozono sluoksniui, kuris yra apsauginis sluoksnis atmosferoje, didėja Žemę pasiekianti UV spinduliuotė, todėl turime būti atsargesni ir labiau saugoti save.

Neigiamas poveikis trumpuoju, vidutiniu ir ilgalaikiu laikotarpiu

Trumpalaikis

Kai deginsitės netinkamai ir per daug, pirmas dalykas, kuris atsitiks, yra jūsų kūno paraudimas. Jis pasirodys praėjus kelioms valandoms nuo saulės pradžios ir pasieks maksimalų intensyvumą po 12-24 valandų. Kai poveikis yra labai ilgas, gali atsirasti gilesnis nudegimas, dėl kurio gali atsirasti uždegimas, edema ir pūslės. Nudegimus sukelia UVB spinduliai, jie mažai prasiskverbia į odą, paveikia epidermį ir tik 10% pasiekia vietą, kur epidermis susikerta su derma.

Ilgas terminas

Išoriniai veiksniai, tokie kaip aplinkos tarša, dūmai, tabakas ir A tipo UV spinduliai, sukelia laisvųjų radikalų susidarymą, kurie kenkia ląstelėms ir skatina odos senėjimą. Laisvieji radikalai yra mūsų organizme gaminamos molekulės, kurios atakuoja kolageną ir elastiną, todėl praranda elastingumą ir stangrumą, dėl ko atsiranda raukšlių ir mimikos linijų.

Teigiamas saulės poveikis

  • Vitaminas D: saulės spinduliai padeda mūsų organizmui pasigaminti vitamino D odoje, kad iš maisto pasisavintų kalcį ir fosfatą – mineralus, reikalingus sveikiems kaulams.
  • Nuotaika: Saulė pagerina nuotaiką padidindama hormono, vadinamo serotoninu, išsiskyrimą smegenyse, kuris taip pat padeda jaustis ramiems ir susikaupusiems.
  • Odos išvaizda: jei naudosite reikiamą apsaugą ir būsite apšviesti tinkamomis valandomis, saulė pagerins jūsų odos išvaizdą. Jie gali pagerinti spuogus, psoriazę ar vitiligo.
  • Stimuliuoja gynybą: saulės spinduliai pagerina kraujo kokybę, padidina raudonųjų ir baltųjų kraujo kūnelių skaičių, todėl stiprinama organizmo apsauga nuo galimų infekcijų.

Mums Vitae rūpi Jūsų sveikata, todėl stengiamės pasiūlyti tai, kas geriausia iš mūsų, suteikdami vertingų idėjų Jūsų kasdieniam gyvenimui. Toliau pateikiame vieną iš mūsų pasiūlymų:

Vitae tirpalas

OlioVita Remontas Tai atstatomasis ir drėkinamasis kremas itin sausai odai. Sudėtyje yra šaltalankių ekstraktas, centella asiatica ekstraktas, dedešvos ekstraktas, argano aliejus, sezamo aliejus, hialurono rūgštis ir raminantys peptidai. Padeda gyti žaizdoms, gerina sausą ir įtrūkusią odą, gerina atsigavimą po nudegimų ir padeda pagerinti strijų atsiradimą.

OlioVita Balzamas Apsaugoti Atstatomasis balzamas su šaltalankių ekstraktu, centella asiatica ekstraktu, hialurono rūgštimi, alaviju ir apsaugos nuo saulės faktoriumi SPF 30+. Maitina, atkuria ir apsaugo sausas ir įtrūkusias lūpas, taip pat sudirgusią nosį, dėl savo odą atkuriančios, drėkinančios, antioksidacinės ir gydomosios funkcijos akivaizdžiai prisideda prie odos sveikatos.

OlioVita Apsaugoti yra geriamoji apsauga nuo saulės, pagrįsta išskirtiniais 100% natūraliais ekstraktais: šaltalankių aliejumi, greipfrutų ir rozmarinų ekstraktu bei vitaminu D, pasižymintis drėkinančiomis ir antioksidacinėmis savybėmis. Ingredientai, pasižymintys drėkinamosiomis ir antioksidacinėmis savybėmis, kurie maitina, saugo ir atkuria odą nuo žalingo saulės spindulių poveikio, neblokuodami natūralaus odos įdegio.





Source link

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *