Pirmiausia norime kalbėti apie probiotikus, kas jie yra, kokias funkcijas jie atlieka. Probiotikai yra gyvi mikroorganizmai, kurie, vartojant pakankamais kiekiais, turi didelę naudą mūsų organizmui. Vienas iš pagrindinių probiotikų panaudojimo būdų yra pagerinti virškinimą ir atkurti žarnyno mikrobiotos pusiausvyrą. Nors šiame straipsnyje kalbėsime apie kitą probiotikų rūšį, makšties probiotikai.
Kaip probiotikai padeda žarnyno mikrobiotai, makšties probiotikai taip pat yra gyvi mikroorganizmai, kurie šiuo atveju prisidės prie makšties floros, dar vadinamos makšties mikrobiota, atstatymo, veikdami kaip natūralus barjeras nuo moterų reprodukcinės sistemos infekcijų.
Kas yra makšties probiotikai?
Kaip jau minėjome anksčiau, makšties probiotikai yra gyvi mikroorganizmai, kurie padeda prižiūrėti makšties florą ir neleidžia daugintis patogeniniams organizmams, galintiems sukelti makšties infekcijas ir problemas.
Jį sudaro kelios skirtingos bakterijų rūšys, tačiau svarbiausios ir dažniausios yra Laktobacilos o konkrečiai: lactobacillus crispatus, lactobacillus brevis ir lactobacillus gasseri.
Kaip veikia makšties probiotikai
PH yra skalė, kuri matuoja srities rūgštingumą ir parodys, ar jis rūgštus, šarminis ar neutralus. Nuo 0 iki 6 yra rūgštus, 7 yra neutralus ir daugiau nei 7 yra šarminis. Kad makšties sveikata būtų optimali, sveikas rūgštingumas turi būti nuo 3,8 iki 4,2. Kai jis yra nesubalansuotas, organizmas tampa labiau pažeidžiamas infekcijų.
Laktobacilos skatina makšties rūgšties ekosistemos palaikymą gamindamos pieno rūgštį, sukurdamos makšties pH žemiau 7, kad būtų išvengta potencialiai patogeniškų mikroorganizmų augimo.
Imuninė sistema yra gyvybiškai svarbi mūsų makšties florai, nes jos veiksmingumą gali paveikti tam tikri veiksniai. Kai kurios iš jų gali būti nesubalansuota mityba, stresas, o kai kurie nesveiki gyvenimo būdai gali ją susilpninti ir dėl to išbalansuoti makšties mikrobiotą, padidindami infekcijų riziką, be kitų sveikatos problemų.
Makšties probiotikų nauda
Prieš gilindamiesi į makšties probiotikų naudą, išsiaiškinsime, kokios yra pagrindinės galimos makšties infekcijos.
- Makšties kandidozė: Ją sukelia grybelis, vadinamas albicans . Šio tipo infekcija tam tikru gyvenimo momentu paveikia iki 3 iš 4 moterų. Kai kurie su juo susiję simptomai yra: baltos arba tirštos išskyros iš makšties (varškė), niežulys arba niežulys, vulvos sudirginimas, makšties bėrimas.
- Vaginozė: tai yra labiausiai paplitusi ir priežastis yra makštyje gyvenančios bakterinės floros disbalansas, atsirandantis dėl per didelio makšties dušo, antibiotikų vartojimo ir hormoninių pokyčių. Simptomai, kuriuos galite patirti: gausūs išskyros iš makšties (baltos arba pilkos spalvos), blogas išskyrų kvapas, deginimas šlapinantis, makšties niežėjimas.
- Trichomonozė: taip yra dėl parazito, vadinamo trichomonas vaginalis , pirmiausia užsikrečiama per lytinius santykius su užsikrėtusiu asmeniu. Vyrai gali būti šios infekcijos nešiotojai, tačiau ja neserga, o moterys. Jiems gali pasireikšti šie simptomai: gausios išskyros iš makšties (gelsvai žalsvos spalvos), žuvies kvapas, niežulys ar niežulys, gali sukelti diskomfortą šlapinantis ir skausmą lytinių santykių metu.
- Chlamidija: Tai infekcija, kurią sukelia bakterijos Chlamydia trachomatis , kaip ir trichomonozė, ji taip pat perduodama lytinio kontakto metu. Tai paveikia jaunus žmones ir su juo nėra sunku kovoti. Paprastai tai yra besimptomė, ty nesukelia simptomų, tačiau laikoma didele rizika, nes sukelia: gimdos kaklelio pažeidimus, nevaisingumą, išskyras iš varpos, skausmą lytinių santykių metu, kraujavimą po sekso moterims, skausmą krūtinėje. sėklidės.
Makšties infekcijų gydymas susideda iš ligos sukėlėjo pašalinimo naudojant tam tikrus vaistus, kuriuos turės skirti jūsų specializuotas gydytojas. Kita vertus, yra galimybė naudoti natūralesnes priemones derinti abu gydymo būdus, pavyzdžiui, vartoti makšties probiotikai .
Kaip išlaikyti makšties pH balansą
- Į savo mitybą įtraukite probiotikų : Galite įvesti daugiau probiotikų įvairiais būdais, per burną kaip priedą, į makštį arba į probiotinius maisto produktus, tokius kaip jogurtas, kefyras, kimchi ar rauginti kopūstai.
- Valgykite česnaką: Česnakai gausu antioksidantų. Pagal 2014 m. tyrimą, kuriame dalyvavo 120 moterų, česnakai gali būti tokie pat veiksmingi kaip geriamieji antibiotikai gydant makšties mielių infekcijos ar bakterinės vaginozės simptomus, o šalutinis poveikis yra mažesnis.
- Sumažina streso lygį: Stresas gali paveikti visus žmogaus kūno aspektus, įskaitant makšties sveikatą. 2018 m. atliktas tyrimas parodė ryšį tarp kortizolio padidėjimo ir bakterinės vaginozės.
- Sumažinkite tabako vartojimą arba visiškai meskite rūkyti: Remiantis tyrimais, rūkančios moterys gali turėti daugiau bakterinės vaginozės.
- Kaip išvalyti vulvą ir makštį: reikėtų vengti makšties dušų, taip pat makšties muilo su kvapiosiomis medžiagomis, tamponų ar kvapiųjų higieninių įklotų. Jie gali žymiai pakeisti makšties pH. Norėdami kruopščiai išvalyti vulvą ir makštį, švelniai nuplaukite vietą šiltu vandeniu. Galų gale makštis išsivalo pati.
- Apatiniai: stenkitės dėvėti medvilninius apatinius, miegokite apatiniuose, kad toje vietoje nebūtų drėgmės, pakeiskite apatinius per dieną, jei matote, kad yra drėgmės perteklius.
- Apsauga seksualiniuose santykiuose: 2011 m. atlikto tyrimo duomenimis, padidėjęs spermos poveikis makštį šarmina ir gali padidinti infekcijų riziką.
Mums Vitae rūpi Jūsų sveikata, todėl stengiamės pasiūlyti tai, kas geriausia iš mūsų, suteikdami vertingų idėjų Jūsų kasdieniam gyvenimui. Toliau pateikiame vieną iš mūsų pasiūlymų dėl intymios sveikatos:
- Vulbiotinis yra geriamasis sinbiotikas, kurio pagrindą sudaro Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus crispatus ir fruktooligosacharidai (FOS), kurie padeda atkurti makšties mikrobiomą, skatina makšties mikrobiotos pusiausvyrą ir jos, kaip natūralaus barjero nuo urogenitalinių infekcijų, vaidmenį. Subalansuoja mikrobiotą ir pagerina apsaugą nuo patogenų, tokių kaip Candida albicans, cistitas. Jis padeda atkurti makšties pH po infekcijos arba po gimdymo ir padeda pagerinti imuninį atsaką nuo nuolatinių infekcijų.
- UrinVita yra natūralus maisto papildas, kurio pagrindą sudaro granatų, vynuogių, spanguolių ir rozmarinų ekstraktai. Dėl savo sudėtyje esančių proantocianidinų ir procianidinų prisideda prie šlapimo sistemos gerovės. Tai yra bioplėvelių, kurias bakterijos gali sukurti infekcijų metu, ardytojas, kuris prilimpa prie moterų reprodukcinės sistemos paviršių.
- OlioVita Íntima yra išoriškai tepamas makšties drėkinamasis kremas su šaltalankių aliejaus ekstraktu, dedešvos ekstraktu, argano aliejumi, sezamo aliejumi, hialurono rūgštimi ir raminančiais peptidais. Gerbia fiziologinę zonos pusiausvyrą ir stiprina natūralią odos barjerinę funkciją. Jis turi minkštinamąjį, raminamąjį, apsauginį ir drėkinamąjį poveikį, kuris prisideda prie vulvos srities gerovės ir komforto.