Šiais laikais jūs tikrai girdėjote apie dubens dugno svarbą. Tai raumenų ir raiščių rinkinys, kuris supa pilvo ertmę apatinėje jo dalyje. Ji yra atsakinga už šlapimo pūslės, tiesiosios žarnos ir gimdos organų palaikymą, todėl tai yra labai svarbi moterų sritis. Be to, tai sritis, kuri dažniausiai nukenčia svarbiausiais moters gyvenimo momentais, tokiais kaip nėštumas, gimdymas per makštį ir menopauzė.
Kadangi jį sudaro raumenys, jis lengvai susilpnėja nenaudojant, todėl labai svarbu jį stiprinti mankštinant. Štai kodėl tonizavimas yra idealus norint išvengti problemų, tokių kaip šlapimo nelaikymas, prolapsas ar net mėgautis seksualiniais santykiais.
Dubens dugno funkcijos
- Palaikymo funkcija: jie palaiko svarbius organus, tokius kaip šlapimo pūslė, gimda, šlaplė, tiesioji žarna ir išangė. Jei kyla problemų dėl šios funkcijos, jie gali sukelti bet kurio iš tų organų, kurie turėtų būti vienoje padėtyje ir būtų labiau nusileidę, prolapsą ar nusileidimą.
- Laikymo funkcija: Kita dubens dugno funkcija yra šlapimas, išmatos ir dujos. Kai yra dubens dugno silpnumas, kai kurios iš šių funkcijų bus paveiktos. Dažniausiai yra pacientų, kuriuos vidurių užkietėjimas vargina dėl dubens dugno raumenų silpnumo, nes tuštinimasis nėra stabilus.
- Seksualinė funkcija: dubens dugno raumenys supa struktūras, kurios įsikiša į seksualinius santykius, o bloga jų būklė gali sukelti jautrumo stoką, skausmingus ar nepatogius santykius, erekcijos sutrikimus ar net negalėjimą prasiskverbti. Labai svarbu gerai apdirbti dubens dugną, kad seksualinis gyvenimas būtų patogus ir malonus.
- Reprodukcinė funkcija: tai atsitinka gimdymo metu, jei turite geros būklės dubens dugną, tai padės antram kūdikio galvos sukimuisi per gimdymo kanalą. Tai padeda kūdikiui geriau išeiti į lauką, todėl raumenys turi turėti galimybę išsitempti ir būti lankstūs gimdymui.
Galimo dubens dugno susilpnėjimo simptomai
Dažniausias simptomas, atsirandantis, kai dubens dugnas nėra geros būklės, yra sunkumo ar spaudimo pojūtis makšties srityje, tarsi atsilaisvintų gimda, tiesioji žarna ar šlapimo pūslė. Žemiau mes jums pasakysime dažniau pasitaikančius simptomus:
- Makšties patinimas, kuris stiprėja visą dieną
- Sunku pradėti šlapintis
- Dažnos šlapimo takų infekcijos
- Skubus ar dažnas poreikis šlapintis
- Šlapimo nutekėjimas juokiantis, kosint ar mankštinantis
- Vidurių užkietėjimas
- Skausmas šlapinantis
- Išmatų praradimas arba sunku kontroliuoti dujų kiekį
Priežastys, kurios gali susilpninti dubens dugną
Viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurių susilpnėja dubens dugnas, yra lėtinis vidurių užkietėjimas . Štai kodėl taip svarbu išlaikyti tinkamą mitybą, aktyvų gyvenimo būdą ir tinkamą hidrataciją.
Iš kitos pusės, hormoniniai pokyčiai taip pat turi įtakos dubens dugno susilpnėjimui, pavyzdžiui, nėštumui, gimdymui, po gimdymo ir menopauzės. Padidėja tarpvietės spaudimas ir jos tempimas gimdant, o tai gali pažeisti raumenis ir raiščius, taip pat sukelti atrofiją ir makšties sausumą.
Kita priežastis, kuri silpnina dubens dugną, yra didelio poveikio sporto praktika kuris gali sukelti iki 80 % šlapimo nelaikymo.
Kaip galime sustiprinti dubens dugną
Idealu yra stiprinti dubens dugną nuo pat ankstyvo amžiaus, o ne tada, kai pastebime, kad turime susijusią problemą ir gydymas jau reikalingas. Kai kurie atliekami pratimai yra Kegelio arba hipopresijos pratimai. Toliau pamatysime, apie ką kalbama.
Kegelio pratimai susideda iš dubens dugno raumenų susitraukimo . Jie padeda sustiprinti po gimdos, šlapimo pūslės ir storosios žarnos raumenis. Jie gali padėti tiek vyrams, tiek moterims, turintiems problemų dėl šlapimo nutekėjimo ar žarnyno kontrolės.
- Įsitikinkite, kad šlapimo pūslė tuščia, atsisėskite arba atsigulkite
- Įtempkite dubens dugno raumenis. Laikykite juos nuspaudę ir skaičiuokite iki 3–5 sekundžių
- Atpalaiduokite raumenis ir suskaičiuokite iki 3-5 sekundžių
- Pakartokite 10 kartų, 3 kartus per dieną
Hipopresiniai vaistai yra keletas laikysenos ir kvėpavimo metodų, padedančių pagerinti pilvo ir dubens dugno raumenis. Kai kurie hipopresijos pratimų pavyzdžiai būtų šie:
- Atsigulkite rankomis aukštyn, virš krūtinės, delnais į išorę, tarsi laikytumėte lentą. Įkvėpkite per nosį, švelniai iškvėpkite per burną. Kai išstumiate visą orą, įkiškite pilvą ir atidarykite šonkaulius bei šonus. Stenkitės nekvėpuoti maždaug 10 sekundžių.
- Atsistokite pakreipę kūną, smakrą šiek tiek į vidų ir šiek tiek sulenkite kelius. Padėkite rankas taip, lyg suimtumėte juosmenį, bet priešais save. Laikydamiesi šios pozos, įkvėpkite ir po truputį atleiskite, kol nebeištversite. Tuo metu čiulpkite pilvą aukštyn, įkišdami pilvą ir palaikykite keletą sekundžių nekvėpuodami.
Visus šiuos pratimus galima atlikti ir individualiai, tačiau jei atsidūrėte rimtesnėje situacijoje, geriau kreiptis į profesionalus, kad jie galėtų geriau padėti.
Mums Vitae rūpi Jūsų sveikata, todėl stengiamės pasiūlyti tai, kas geriausia iš mūsų, suteikdami vertingų idėjų Jūsų kasdieniam gyvenimui. Toliau pateikiame vieną iš mūsų pasiūlymų dėl intymios sveikatos:
UrinVita yra natūralus maisto papildas, kurio pagrindą sudaro granatų, vynuogių, spanguolių ir rozmarinų ekstraktai. Dėl savo sudėtyje esančių proantocianidinų ir procianidinų prisideda prie šlapimo sistemos gerovės. Tai yra bioplėvelių, kurias bakterijos gali sukurti infekcijų metu, ardytojas, kuris prilimpa prie moterų reprodukcinės sistemos paviršių. Tai padeda pagerinti šlapimo takų infekcijų ir pasikartojančių šlapimo takų infekcijų atvejus.
Vulbiotinis yra oralinis sinbiotikas, pagrįstas Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus crispatus ir fruktooligosacharidai (FOS), kurie prisideda prie makšties mikrobiomo atkūrimo, skatina makšties mikrobiotos pusiausvyrą ir jos, kaip natūralaus barjero nuo urogenitalinių infekcijų, vaidmenį.